Automatyzacja procesu produkcji z maszynami pakującymi

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(3)

Maszyny pakujące - automatyzacja produkcji

Optymalizacja czasu oraz kosztów produkcji znajduje się w centrum zainteresowania licznych przedsiębiorców specjalizujących się w wykonywaniu produktów związanych z przemysłem ciężkim i branżą spożywczą. Można tego skutecznie, szybko i łatwo dokonać poprzez zautomatyzowanie produkcji. Polega ona na możliwie jak największym zmniejszeniu udziału człowieka w tym procesie poprzez wykorzystanie dedykowanych każdemu etapowi produkcji maszyn. Czasochłonnym i ważnym etapem w procesie produkcji jest pakowanie wykonanych wyrobów, które może się odbyć przy pomocy maszyn pakujących od polskiej firmy LS Tech. Dzięki nim przyspieszysz znacząco prędkość pakowania i obniżysz koszty całej produkcji.

Jakie mają zalety maszyny pakujące?

Polska firma LS Tech specjalizuje się w produkcji maszyn pakujących dedykowanych branży spożywczej i przemysłowi ciężkiemu. W całości wykonujemy je na miejscu, dzięki czemu nadzorujemy wszystkie etapy produkcji urządzeń. Jesteśmy w stanie zagwarantować ich wysoką jakość i usługi profesjonalnego serwisu. Posiadamy w naszej firmie szeroki asortyment części zamiennych do maszyn pakujących LS Tech, dzięki czemu nie wydłuża się czas naprawy o oczekiwanie na zamówione elementy. Możemy pochwalić się wieloma zaletami naszych urządzeń wpływającymi na wysoką wydajność pakowania, szerokie możliwości zastosowania oraz łatwość w obsłudze. Maszyny od firmy LS Tech są wyposażone w intuicyjne i dostosowane do Klienta systemy sterowania. Obsługa urządzeń odbywa się bowiem z poziomu wygodnego panelu dotykowego.

Dużą zaletą zarówno pionowych maszyn pakujących INOX (LS P500 INOX, LS P300 INOX oraz LS P200 INOX), jak i pionowych maszyn pakujących (LS P500, LS P400 oraz LS P300) jest elastyczność zastosowań zapewniana przez możliwość zmiany gabarytów worków dzięki wymiennym zespołom formowania oraz możliwość współpracy z rozmaitymi zespołami dozującymi. Ostatnie wymienione rozwiązanie odpowiada za pakowanie różnego rodzaju produktów przy użyciu jednego i tego samego urządzenia. Maszyny od firmy LS Tech zostały również wyposażone w system autodiagnostyki, który służy informowaniu o zaistnieniu wszelkich nieprawidłowości w ich pracy.

Maszyny pakujące - optymalizacja czasu produkcji

Automatyzacja produkcji przy pomocy maszyn pakujących wykorzystywana jest w celu optymalizacji czasu formowania opakowań i umieszczania w nich odpowiednio dozowanych produktów. Prędkość pakowania przy pomocy urządzeń od LS Tech może być różna, ponieważ na jej ustalenie wpływa kilka czynników: konkretny model maszyny, rodzaj danego towaru i wielkość opakowań. Możemy jednak wskazać średnią tę wartość w przypadku różnych maszyn. Szacuje się, że pionowe maszyny pakujące są w stanie spakować do dwudziestu worków na jedną minutę (konkretna ich ilość zależy bezpośrednio od rodzaju produktu i wielkości worka - np. 10 worków/1 min. w przypadku soli w 25kg workach, 18 worków/1 min. w przypadku proszku do prania w 5kg workach czy też 12 worków/1 min. w przypadku pelletu w 25kg workach). Więcej szczegółów odnośnie prędkości konkretnego modelu maszyny i sposobu jej działania znajdują się w poszczególnych opisach produktów. W razie jakichkolwiek pytań można się z nami skontaktować telefoniczne, osobiście lub e-mailowo. Bardzo chętnie udzielimy wszelkich informacji związanych z naszymi urządzeniami, serwisem czy też innymi świadczonymi przez naszą firmę usługami.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Paletyzatory płytowe Zobacz produkt
Paletyzatory płytowe
Paletyzator płytowy LS-PW15 i standard
Owijarka Zobacz produkt
Owijarka
Automatyczna owijarka AWP-30

Pozostałe artykuły