Czym należy kierować się przy zakupie maszyny pakującej?

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(3)

Wybór odpowiedniej maszyny pakującej

Wprowadzanie do procesu produkcji nowoczesnych urządzeń działających automatycznie stanowi współcześnie powszechne rozwiązanie. Kwestia ta dotyczy właściwie każdego etapu produkcji - również dozowania porcji wytwarzanego towaru i umieszczania go w opakowaniach. Za wykonywanie tych czynności odpowiadają maszyny pakujące od firmy LS Tech, które mogą współpracować z różnymi systemami dozującymi. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając konkretną maszynę do pakowania do swojej firmy? O jakich aspektach warto pamiętać, aby zapewnić swojej produkcji wydajną, bezpieczną i opłacalną cenową pracę? Dzielimy się naszymi praktycznymi poradami na ten temat w dalszej części niniejszego artykułu.

Rodzaj produktów i opakowań

Kluczowym aspektem podczas wyboru odpowiedniej maszyny pakującej do prowadzonej firmy jest fakt, jaki rodzaj produktów wytwarzamy oraz w jakim typie opakowań chcemy je umieścić. Urządzenia do pakowania od firmy LS Tech zostały opracowane z myślą o konkretnych rodzajach produktów. Podstawowy podział dotyczy przeznaczenia wytwarzanych przez Twoją firmę wyrobów (branża spożywcza czy przemysł ciężki) oraz ich konsystencji (sypka, płynna czy półpłynna, itd.). Natomiast jeśli chodzi o opakowania obsługiwane przez poszczególne maszyny do pakowania, powinni Państwo zastanowić się, w jakich chcą umieścić wykonywane towary, aby wpasowały się w oczekiwania ich nabywców dotyczące komfortu, estetyki i bezpieczeństwa. Dla przedsiębiorstwa ważne jest również to, jaki typ opakowania jest najbardziej opłacalny cenowo. Poszczególne maszyny pakujące od LS Tech mogą obsługiwać foliowe opakowania (pionowe maszyny pakujące i pionowe maszyny pakujące INOX), plastikowe kubki (automat pakujący KL-1/3) oraz szklane słoiki i butelki. Po ustaleniu podstawowych kwestii związanych z kompatybilnością wybranego urządzenia z interesującymi Państwa produktami i opakowaniami można przejść do szczegółów.

Koszty zakupu i eksploatacji

Nie da się ukryć, że każdy właściciel firmy decydujący się na automatyzację procesu produkcji dąży do jak największej jej opłacalności cenowej. Przed zakupem danego urządzenia warto przeprowadzić analizę wszystkich kosztów, nie zapominając oczywiście o eksploatacji. Warto wziąć pod uwagę stosunek jakości do ceny i nie sugerować się wyłącznie najtańszymi opcjami. Maszyna pakująca to inwestycja w przyszłość biznesu - decydując się na dany model, liczymy z reguły na jak najdłuższe jej użytkowanie. Wybierając niskiej jakości sprzęt, muszą Państwo wziąć pod uwagę ryzyko częstych awarii. Polski producent maszyn do pakowania LS Tech oferuje jedynie wysokiej jakości urządzenia, które są montowane z najwyższą starannością i dbałością o każdy detal.

Wydajność i prędkość pracy

Wydajność pakowania stanowi jeden z podstawowych parametrów technicznych, który należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie danego urządzenia. Należy się przede wszystkim zastanowić nad wielkością i zapotrzebowaniem naszej produkcji. Im jest większa, tym szybsza praca maszyny pakującej jest nam bardziej potrzebna. Jeśli chodzi o maszyny pakujące od firmy LS Tech, pionowe maszyny pakujące i pionowe maszyny pakujące INOX są w stanie zapakować do dwudziestu worków w ciągu jednej minuty (kwestia ta jest uzależniona od dozowanej porcji i rodzaju produktu). Natomiast wydajność automatów pakujących do kubków KL-1/3 można oszacować na między 600 a 1800 zapakowanych kubków na jedną godzinę.

Gwarancja i serwis

Decydując się na maszynę pakującą oferowaną przez danego producenta, warto zapoznać się z okresem i zasadami gwarancji oraz dostępnością serwisu. Podczas dokonywania zakupu interesującego nas produktu, często nie wybiegamy za bardzo w przyszłość i nie myślimy o ewentualnych awariach. Niestety nie istnieją urządzenia całkowicie niezawodne, więc usterki są niejako zawsze wpisane w ryzyko ich użytkowania. Ważne jest jednak, aby wybierać wysokiej jakości maszyny pakujące, natychmiastowo reagować na wszelkie nieprawidłowości w ich pracy oraz mieć szeroki dostęp do profesjonalnego serwisu, który szybko podchodzi do realizacji każdego zlecenia. Wszystkie maszyny pakujące od LS Tech są wyposażone w zaawansowany system autodiagnostyki, którego zadaniem jest informowanie o błędach w ich działaniu. Okres ich gwarancji standardowo wynosi dwanaście miesięcy, który na życzenie klienta może zostać wydłużony do dwóch lat. Dodatkowo, specjalizujemy się w pełnym serwisie maszyn do pakowania oraz jako ich producent mamy szeroki dostęp do wysokiej jakości części zamiennych, dzięki czemu niepotrzebnie nie wydłuża się czas naprawy sprzętu, a tym samym przestój w pracy.

Pozostałe kwestie

Na jakie kwestie warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie maszyn pakujących? Kolejnymi istotnymi kwestiami są ich różnorodne funkcje oraz stopień zaawansowania automatyzacji urządzeń. Zalecamy przenalizować ich wszystkie parametry techniczne pod kątem własnych oczekiwań oraz potrzeb prowadzonego biznesu. W przypadku maszyn do pakowania istotna jest również ich elastyczność, która opiera się na możliwości współpracy z różnymi zespołami dozującymi. Dzięki temu przy użyciu jednego urządzenia można dozować i umieszczać w opakowaniach różnego rodzaju produkty. Maszyny pakujące od LS Tech mogą obsługiwać dowolne zespoły dozujące, w tym te pochodzące od innych producentów. Stawiamy także na ich intuicyjność oraz łatwość w obsłudze, która w przypadku większości modeli odbywa się z poziomu panelu dotykowego. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą - w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służymy naszym doradztwem i pomocą.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Pionowe maszyny pakujące Zobacz produkt
Pionowe maszyny pakujące
LS P500, LS P400, LS P300
Dozowanie do słoików i butelek Zobacz produkt
Dozowanie do słoików i butelek
Dozownik tłokowy i DWS-4
Zespoły dozowania Zobacz produkt
Zespoły dozowania
Dozownik wagowy, ślimakowy i objętościowy
Pionowe maszyny pakujące INOX Zobacz produkt
Pionowe maszyny pakujące INOX
LS P500 INOX, LS P300 INOX, LS P200 INOX
Automat pakujący KL-1/3 Zobacz produkt
Automat pakujący KL-1/3
Automat pakujący do kubków KL-1/3

Pozostałe artykuły