Jakie produkty mogą pakować maszyny LS Tech?

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(2)

Nowoczesne urządzenia LS Tech dla przemysłu spożywczego

Maszyny pakujące i inne urządzenia wykorzystywane na różnych etapach pakowania żywności pełnią współcześnie ogromną rolę. Automatyzacja procesu produkcji umożliwia zoptymalizowanie jej kosztów i zwiększenie wydajności, co jest szczególnie pożądane w tym sektorze gospodarki oraz w świecie rosnących potrzeb konsumentów. Profesjonalne maszyny pakujące współpracujące z urządzeniami lub zespołami dozującymi odpowiadają na powyższe zapotrzebowanie i zachowują przy tym maksymalną precyzję pakowania, minimalizują ryzyko wstępowania błędów człowieka oraz zapewniają wysoką czystość produktów. Polski producent LS Tech specjalizuje się w wytwarzaniu nowoczesnych urządzeń dla przemysłu spożywczego przeznaczonych do pakowania różnego rodzaju produktów i nie tylko. Jakie typy maszyn znajdą Państwo w naszej ofercie? Czym się one charakteryzują?

Automat pakujący do kubków KL-1/3

Polski producent maszyn pakujących LS Tech posiada w swojej ofercie automat pakujący do kubków KL-1/3, który jest przeznaczony do pakowania płynnych i półpłynnych produktów spożywczych w plastikowych kubkach. Najczęściej obsługiwanymi typami żywności przez automat KL-1/3 są: jogurty, serki, kefiry, miody, lody czy desery. Przy pomocy danego urządzenia można napełniać produktami plastikowe kubki o objętości 20-500ml. Automat pakujący do kubków KL-1/3 skutecznie zwiększa efektywność produkcji, zachowując maksymalną precyzję pakowania i szczelność samych opakowań. Szacuje się, że maszyna pakuje średnio pomiędzy 600 a 1800 kubków na godzinę.

Pionowe maszyny pakujące INOX

Kolejnym typem urządzeń od LS Tech wykorzystywanych do pakowania żywności są pionowe maszyny pakujące INOX, które są dedykowane wszelkim produktom sypkim. Przykładowo mogą one służyć do pakowania: kiszonej kapusty, ogórków kiszonych, soli spożywczej (również przemysłowej) czy też żywności dla zwierząt. Ogromną zaletą posiadanego rodzaju urządzenia jest to, że może on współpracować z różnymi zespołami dozującymi oraz formowania worka. Przy użyciu jednej maszyny pakującej można zatem uzyskiwać dowolnej wielkości porcje produktów oraz wybrane gabaryty opakowań. Wydajność pakowania urządzeń INOX wynosi do 20 opakowań na minutę (dokładna wartość jest uwarunkowana rodzajem pakowanego produktu oraz wielkością opakowań).

Urządzenia i zespoły dozujące

Urządzenia i zespoły dozujące od LS Tech są przeznaczone do współpracy z maszynami pakującymi, która polega na napełnianiu opakowania ustaloną porcją produktu. Omawiane urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym możemy podzielić ze względu na swoje przeznaczenie, czyli dozowanie określonych typów produktów do konkretnego rodzaju opakowania. Są to: dozowniki KL-1, KL-2 i KL-4; dozownik tłokowy i DWS-4 oraz zestawy dozowania INOX (dozownik wagowy, karuzelowy i kapusty). Dozowniki KL-1, KL-2 i KL-4 są przeznaczone do napełniania plastikowych kubków produktami płynnymi oraz półpłynnymi, z kolei dozownik tłokowy i DWS-4 służą umieszczaniu krojonych warzyw oraz żywności płynnej lub półpłynnej w słoikach i butelkach, a natomiast zestawy dozowania INOX pozwalają na dozowanie produktów sypkich do foliowych worków. Zespoły dozowania INOX zostały opracowane tak, by móc współpracować z nowoczesnymi maszynami pakującymi INOX.

Przedmuchiwarki i pasteryzatory słoików

Wytłaczarki i pasteryzatory do słoików firmy LS Tech to urządzenia służące do pakowania różnego rodzaju żywności do słoików. Obie odmiany maszyny odpowiadają za wykonywanie różnych zadań. Do przygotowania omawianych pojemników do napełnienia ich określoną porcją produktu wykorzystywane są profesjonalne rozdmucharki i płuczki do słoików. W zależności od wybranej wersji urządzenia, służy ono do rozdmuchu lub płukania słoików. Pojemniki, dokładnie oczyszczone przy użyciu jednej z tych maszyn, są gotowe do napełnienia produktem. Tego typu sprzęt LS Tech może obsługiwać słoiki o pojemnościach od 315ml do 1000ml.

Systemy transportowe

Niezbędnym elementem każdej produkcji są różnego rodzaju systemy transportowe od LS Tech: przenośniki taśmowe, przenośniki ślimakowe, przenośniki rolkowe, przenośniki łańcuchowe, przenośniki siatkowane, przenośniki modułowe typu zakręt, przenośniki taśmowe typu Z, windy transportowe oraz urządzenia specjalne. Służą one do transportowania produktów do kolejnych etapów pakowania, stanowiąc dodatkowe wyposażenie dla maszyn pakujących, paletyzatorów oraz innych urządzeń. Polska firma LS Tech wykonuje je na indywidualne zamówienie klienta, mając na uwadze wszystkie jego wymagania oraz potrzeby prowadzonego przez niego zakładu. Jeśli chcą Państwo poznać dokładne parametry oraz szczegóły na temat działania przedstawionych w powyższym artykule maszyn pakujących i innego typu urządzeń stosowanych w przemyśle spożywczym, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Jesteśmy również otwarci na kontakt telefoniczny, e-mailowy lub osobisty z nami, podczas którego udzielimy Państwu odpowiedzi na wszystkie pytania.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły