Jakie produkty mogą pakować maszyny pakujące od LS Tech?

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(2)

Współczesne rozwiązanie dla gałęzi przemysłu

Profesjonalne maszyny pakujące zaopatrzone w rozmaite funkcje stanowią współcześnie nieocenione rozwiązanie dla różnych gałęzi przemysłu. Skutecznie usprawniają i zwiększają one produkcję, poprawiając przy tym jakość opakowań i ograniczając do minimum możliwość wystąpienia pomyłki człowieka. Różne typy urządzeń mogą pakować określone grupy produktów i współpracować z opakowaniami wykonanymi z innych materiałów. Są to kluczowe kwestie, które na pierwszym miejscu powinno się rozważyć przy zakupie profesjonalnej maszyny pakującej do prowadzonego zakładu. Jakie rodzaje produktów można zapakować przy wykorzystaniu urządzeń pakujących od polskiej firmy LS Tech?

Maszyny pakujące w przemyśle ciężkim

Wśród asortymentu producenta LS Tech najczęściej wykorzystywanymi w przemyśle ciężkim maszynami pakującymi są pionowe maszyny pakujące serii LS P500, LS P400 i LS P300. Ten typ urządzeń został przeznaczony do dozowania różnego rodzaju produktów sypkich i umieszczania ich, a następnie zgrzewania w workach wykonanych z rolki folii płaskiej. Do produktów, które można spakować przy użyciu pionowych maszyn pakujących, należą m.in.: ziemia ogrodowa, kamień dekoracyjny, kora ogrodowa, materiały budowlane, pellet, nasiona, ekogroszek oraz inne sypkie towary o różnej granulacji i gęstości, które da się umieścić i zamknąć we foliowych workach.

Inne urządzenia wykorzystywane w przemyśle ciężkim

Liczne grupy produktów sypkich wytwarzanych w ramach przemysłu ciężkiego są najpierw pakowane w foliowe worki o różnych gabarytach, aby następnie zostać przetransportowane na palety i odpowiednio zabezpieczone. Firma LS Tech specjalizuje się również w wytwarzaniu systemów paletyzacji (przede wszystkim są to paletyzatory serii LS-PW oraz paletyzatory płytowe) i urządzeń przeznaczonych do zabezpieczania palet (m.in. kapturownica SH 45, maszyna foliująca Stretch Hood oraz automatyczna owijarka AWP-30). Do automatycznego owijania i zabezpieczania palet wykorzystuje się najczęściej rozciągliwą folię stretch, folię zimno skurczliwą typu STRETCH HOOD lub inne temu podobne materiały. Znajdują one zastosowanie w zabezpieczaniu różnorodnych grup produktów sypkich (rzecz dotyczy przemysłu ciężkiego) odpowiednio ułożonych na paletach.

Maszyny pakujące w branży spożywczej

Producent profesjonalnych i innowacyjnych maszyn pakujących LS Tech oferuje również urządzenia przeznaczone do pakowania produktów spożywczych i nie tylko. Pionowe maszyny pakujące INOX zostały przez nas opracowane specjalnie z myślą o różnego rodzaju produktach sypkich, które można bezpiecznie umieścić i zamknąć we foliowych workach. Możemy tutaj m.in. wskazać: karmę dla zwierząt, sól przemysłową i spożywczą, proszki do prania, nawozy, środki czystości, kapustę i ogórki kiszone, różnorodne produkty agresywne chemicznie oraz spożywcze zadedykowane umieszczeniu w workach. Do obsługiwanego rodzaju produktu należy dopasować urządzenie przystosowane do dozowania ich określonej ilości, objętości bądź wagi, które będzie współpracować z maszyną pakującą z serii INOX. Wybrany zespół dozujący może wedle uznania właściciela zakładu pochodzić również od innego producenta.

Automaty pakujące do kubków

W ramach branży spożywczej wytwarzane są na ogromną skalę nie tylko produkty sypkie, ale również płynne i półpłynne. Można je między innymi umieścić i dokładnie zabezpieczyć w plastikowych kubkach o różnej objętości, czym zajmuje się automat pakujący do kubków KL-1/3 od polskiej firmy LS Tech. Przy jego wykorzystaniu można zapakować wszystkie rodzaje produktów spożywczych o płynnej lub półpłynnej konsystencji, wśród których za przykłady podajemy: lody, miód, śmietanę, kefir, jogurt, soki, deserki czy serki do smarowania. Profesjonalny automat pakujący KL-1/3 może umieszczać produkty spożywcze w plastikowych kubkach o rozmiarze od 20ml do 500ml.

Inne urządzenia używane w branży spożywczej

Na półkach sklepów spożywczych czy też supermarketów można bardzo często się spotkać ze spożywczymi produktami płynnymi oraz półpłynnymi umieszonymi w szklanych butelkach lub słoikach. Żywność jest w nich również umieszczana i zamykana przy użyciu różnego rodzaju urządzeń, których szeroki wybór ma do zaproponowania producent maszyn pakujących LS Tech. Pierwszym krokiem etapu pakowania tego typu produkcji jest przygotowanie słoików przy użyciu dedykowanej tej czynności płuczki lub przedmuchiwarki. Gotowe już opakowania można napełnić produktami, takimi jak: krojone warzywa, smażone owoce, dżemy, marmolady, powidła, kapusta kiszona, majonezy, ketchupy, musztardy oraz inne sosy. W naszej ofercie posiadamy także pasteryzatory słoików, które, jak sama nazwa mówi, odpowiadają za pasteryzację słoików z umieszczoną w środku żywnością. Więcej informacji na temat produktów obsługiwanych przez konkretne urządzenia znajdą Państwo w ich opisach. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy również do kontaktu z nami - osobistego, telefonicznego, e-mailowego lub przy użyciu formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły