Maszyny pakujące - jak działają?

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(3)

Jak działają maszyny pakujące?

Maszyny pakujące są wykorzystywane przez licznych przedsiębiorców do usprawnienia procesu produkcji i zmniejszenia jego kosztów. Przy pomocy tego rodzaju urządzeń można dozować w krótkim czasie dokładnie określoną ilość produktu do uformowanego wcześniej opakowania - z udziałem człowieka ograniczonym do sterowania maszyną z poziomu panelu dotykowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele firm mogą zoptymalizować czas i koszty produkcji, nie tracąc na jakości opakowań. Dedykowane temu maszyny pakujące stosowane w branży spożywczej oraz w przemyśle ciężkim produkuje polska firma LS Tech. Jakie urządzenia posiadamy w naszej ofercie i w jaki sposób one działają? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w niniejszym artykule.

Rodzaje maszyn pakujących

Firma produkująca maszyny pakujące LS Tech ma do zaoferowania swoim Klientom wysokiej klasy urządzenia możliwe do zastosowania w przemyśle ciężkim i branży spożywczej. Asortyment marki LS Tech można zatem podzielić na dwa rodzaje maszyn - dedykowane pakowaniu produktów spożywczych oraz tych związanych z przemysłem ciężkim. Pionowe maszyny pakujące LS P300, LS P400 oraz LS P500 są wykorzystywane do pakowania towarów, takich jak: kora i ziemia ogrodowa, materiały budowlane, ekogroszek, kamień dekoracyjny, pellet i inne tego typu produkty. Z kolei pionowe maszyny pakujące INOX, czyli LS P200 INOX, LS P300 INOX oraz LS P500 INOX, są przeznaczone do pakowania różnego rodzaju sypkich produktów, jak choćby: karmy dla zwierząt, sól, proszki do prania, nawozy, a nawet ogórki oraz kapusta kiszona. Automat pakujący do kubków KL-1/3 jest dedykowany wszelkim produktom spożywczym w postaci płynnej i półpłynnej, jak np. śmietana, sok owocowy czy miód.

Maszyny pakujące - przygotowywanie produktów i opakowań

Podstawowym etapem w każdej produkcji jest samo wykonywanie danych towarów wraz z późniejszym ich transportowaniem oraz gromadzeniem, aby odpowiedni zespół dozowania współpracujący z maszyną pakującą mógł umieścić daną ilość produktu we wcześniej przygotowanym opakowaniu. Jeśli natomiast chodzi o same maszyny pakujące od firmy LS Tech, pierwszym krokiem jest wykonanie foliowego opakowania. Urządzenie formuje go do ustalonej wielkości i zgrzewa w odpowiednich miejscach, tym samym produkując opakowanie gotowe do umieszczenia w nim porcji interesującego nas produktu.

Maszyny pakujące - pakowanie produktów

Po przygotowaniu opakowania maszyna pakująca przechodzi do bezpośredniej współpracy z urządzeniem dozującym. Umieszcza ono konkretną ilość danego towaru w worku. Ostatnim krokiem jest zamknięcie opakowania poprzez jego zgrzanie. Tym sposobem otrzymujemy wygodnie i bezpiecznie zapakowany towar. Dużą zaletą pionowych maszyn pakujących od LS Tech jest to, że przy pomocy jednego urządzenia można formować różne gabaryty worków. Podobnie jest, jeśli chodzi o rodzaj dozowanych do opakowań produktów, ponieważ maszyny pakujące mogą współpracować z różnymi zespołami dozującymi (również tymi pochodzącymi od innych producentów).

Prędkość pakowania pionowych maszyn pakujących

Na prędkość pakowania pionowych maszyn pakujących od firmy LS Tech składa się kilka czynników. Najważniejszymi będą rodzaj danego produktu wraz z dozowaną jego ilością. Średnio szacuje się, że urządzenia od LS Tech służące do pakowania produktów sypkich są w stanie spakować do dwudziestu worków na jedną minutę. Jako przykład możemy podać pionowe maszyny pakujące LS P500, LS P400 i LS P300, które pozwalają na spakowanie dwanaście 25kg worków pelletu na jedną minutę, a dziesięć worków 80l kory ogrodowej w tej samej jednostce czasu.

Działanie automatów pakujących do kubków

Na nieco innej metodzie działania opiera się automat pakujący do kubków KL-1/3. Urządzenie to jest przeznaczone do pakowania wszelkich produktów płynnych i półpłynnych charakterystycznych dla branży spożywczej do plastikowych kubeczków. Automat pakujący do kubków umożliwia dozowanie produktów do kubków, szczelne ich zamykanie i przekazywanie na dalszy etap produkcji. Wydajność tego urządzenia wylicza się średnio na od 600 do 1800 kubków na jedną godzinę - wartość ta jest przede wszystkim uzależniona od rozmiarów kubków i wielkości porcji. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie działania naszych maszyn pakujących, ich parametrów lub innych kwestii związanych ze skorzystaniem z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu e-mailowego, telefonicznego lub osobistego.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły