Maszyny pakujące - skuteczny sposób na zwiększenie wydajności produkcji

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(8)

Zwiększenie wydajności produkcji sukcesem firm

Wydajność produkcji możemy najprościej zdefiniować jako szacowaną ilość wytworzonych towarów w ustalonej jednostce czasu. Wskaźnik ten określa zatem, ile potrzebujemy czasu do wykonania danego produktu. Wydajność produkcji przekłada się więc na zyski firmy, które z kolei składają się na jej sukces na rynku. W zależności od rodzaju wytwarzanych produktów istnieją liczne sposoby na zwiększanie wydajności produkcji, wśród których szczególną skutecznością cieszy się zastosowanie maszyn pakujących. Ręczne pakowanie produktów zajmuje o wiele więcej czasu niż to wykonywane przy użyciu profesjonalnych maszyn, a przy tym wymaga znacznie większego zaangażowania ze strony człowieka. Polski producent maszyn pakujących LS Tech specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości urządzeń odpowiedzialnych za pakowanie różnego rodzaju towarów i tym samym zwiększających wydajność produkcji.

Rola automatyzacji produkcji w zwiększaniu wydajności

Współcześnie zwiększanie wydajności produkcji odbywa się najczęściej poprzez jej automatyzację. Dedykowane wykonywaniu określonych czynności urządzenia umożliwiają szybkie wykonywanie różnych czynności o powtarzalnym charakterze. Podając za przykład proces pakowania towarów, maszyny pakujące robią to nie tylko bez porównania szybciej niż ludzkie ręce, ale równocześnie zapewniają o wiele lepszą jakość wykonania. Urządzenia są w stanie realizować powtarzalne czynności w identyczny sposób, czego nie można z całą pewnością powiedzieć o ludzkich rękach. Automatyzacja produkcji stanowi zatem w dzisiejszych czasach jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wydajności.

Inne zalety wdrożenia maszyn pakujących

Automatyzacja produkcji przy użyciu profesjonalnych maszyn pakujących niesie wiele korzyści dla firm, wśród których przoduje wspomniany już wzrost wydajności. Dokładniejsze i staranniejsze pakowanie wykonywane przez urządzenia zapewnia choćby o wiele mniej strat materiałowych wynikających z błędów człowieka. Maszyny pakujące stanowią zatem także świetny sposób na optymalizację kosztów produkcji, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jeszcze inne czynniki, takie jak mniejsze zapotrzebowanie odnośnie udziału człowieka oraz oczywiście większą ilość uzyskiwanych produktów. Zakup profesjonalnej maszyny pakującej od LS Tech to inwestycja w sukces biznesu, która szybko zwróci się poprzez większą ilość wytwarzanych produktów w tym samym czasie oraz oszczędności, na których generowanie pozwalają nowoczesne urządzenia.

Możliwości maszyn pakujących od LS Tech

Jesteś właścicielem zakładu produkcyjnego i interesują Cię konkrety dotyczące wydajności oferowanych przez nas maszyn pakujących? W dalszej części niniejszego artykułu przybliżamy te szacowane wartości wraz z innymi zaletami maszyn pakujących od LS Tech. Musimy jednak zaznaczyć, że wydajność pakowania każdego urządzenia uzależniona jest nie tylko od samego jego modelu, ale też od rodzaju produktu oraz wielkości dozowanej do opakowania porcji. Jeśli chodzi o pionowe maszyny pakujące INOX (LS P200 INOX, LS P300 INOX i LS P500 INOX) oraz pionowe maszyny pakujące (LS P300, LS P400 i LS P500), wydajność pakowania określa się na maksymalnie 20 worków na jedną minutę. Z kolei automat pakujący do kubków KL-1/3 (dedykowany produktom płynnym i półpłynnym) jest w stanie zapakować pomiędzy 600 a 1800 na jedną godzinę. Wydajność pracy pozostałych urządzeń od LS Tech znajdziesz w opisie każdego produktu.

Walory maszyn pakujących od LS Tech

Profesjonalne maszyny pakujące od LS Tech dostarczają również inne korzyści zakładom produkcyjnym, przekładając się na organizację i bezpieczeństwo pracy w firmach. Wszystkie urządzenia pakujące od LS Tech są intuicyjne i wygodne w obsłudze. Systemy sterowania są dostosowywane do konkretnych potrzeb klientów oraz prowadzonych przez nich firm. W zależności od wyboru określonego typu maszyn pakujących można liczyć na ich elastyczność zastosowań dzięki możliwości współpracy z różnymi zespołami dozującymi oraz formowania worka. Ogromnym atutem naszych urządzeń pakujących jest to, że są wyposażone w zaawansowany system autodiagnostyki.

Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

Zwiększenie wydajności produkcji poprzez wykorzystanie nowoczesnych maszyn pakujących niesie wiele korzyści dla zakładów produkcyjnych. Wśród najważniejszych warto wyróżnić: optymalne zużycie materiałów, mniejszą ilość strat materiałowych wynikających z ludzkich błędów i nieoszczędnego wykorzystania surowców, lepszą jakość pakowania, bezpieczeństwo pracy oraz redukcję kosztów zatrudnienia pracowników. Do obsługi maszyn pakujących potrzebne jest zdecydowanie mniej zasobów ludzkich niż do ręcznego pakowania, dzięki czemu pracownicy mogą zostać przydzieleni do wykonywania innych zadań. Zakup urządzeń pakujących od LS Tech stanowi zatem inwestycję w przyszłość firmy, która może jej skutecznie pomóc w osiągnięciu sukcesu na rynku.

 

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Automat pakujący KL-1/3 Zobacz produkt
Automat pakujący KL-1/3
Automat pakujący do kubków KL-1/3
Owijarka Zobacz produkt
Owijarka
Automatyczna owijarka AWP-30
Dozowanie do słoików i butelek Zobacz produkt
Dozowanie do słoików i butelek
Dozownik tłokowy i DWS-4
Pionowe maszyny pakujące Zobacz produkt
Pionowe maszyny pakujące
LS P500, LS P400, LS P300

Pozostałe artykuły