Pionowe maszyny pakujące serii LS P500

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(2)

Standard, który przyspiesza i usprawnia produkcję

Pakowanie wytworzonych wcześniej towarów stanowi bardzo ważny etap każdej produkcji. Wykorzystanie do tego celu profesjonalnych i nowoczesnych maszyn pakujących stanowi współcześnie standard w praktycznie każdej firmie, który skutecznie przyspiesza i usprawnia produkcję. Wielu przedsiębiorców stoi jednak przed wyborem odpowiedniego do swoich potrzeb i oczekiwań urządzenia. Na jakie warto się zdecydować? Niniejszy artykuł poświęciliśmy w całości pionowym maszynom pakującym serii LS P500, przedstawiając ich przeznaczenie, sposób działania oraz liczne zalety.

Przeznaczenie pionowych maszyn pakujących LS P500

Pionowe maszyny pakujące serii LS P500 wykorzystywane są w przemyśle ciężkim do pakowania różnego rodzaju produktów sypkich. Ich gęstość oraz granulacja może być niemal dowolna dzięki dostępności licznych systemów dozujących przeznaczonych do rozmaitego typu produktów. Pionowe maszyny pakujące serii LS P500 znajdą zastosowanie przy pakowaniu towarów, takich jak: nawozy, pellet, ziemia, ekogroszek, kora, nasiona czy też kamienie dekoracyjne. Przy użyciu jednego urządzenia można zapakować wszystkie wymienione produkty, przechodząc z jednego do kolejnego systemu dozującego (istnieje także opcja konfiguracji maszyny pakującej serii LS P500 z zespołem dozowania pochodzącego od innego producenta).

Działanie pionowych maszyn pakujących LS P500

Zasada działania pionowych maszyn pakujących LS P500 jest bardzo prosta. Urządzenie wykonuje foliowe opakowanie, które formuje na tubusie formującym i zgrzewa je we właściwych miejscach. Kiedy worek jest już gotowy, maszyna pakująca przechodzi do umieszczenia w nim danego produktu. Skonfigurowany z urządzeniem zespół dozujący odpowiada za wsypanie do opakowania ustalonej porcji. Warto również wspomnieć, że pionowa maszyna pakująca serii LS P500 może wykonywać worki o różnych gabarytach, co umożliwiają wymienne zespoły formowania opakowań. Tuba formująca jest szybka i łatwa w demontażu oraz montażu, dzięki czemu w każdej chwili sprawnie można przejść z tworzenia jednego formatu worka do innego.

Parametry techniczne pionowych maszyn pakujących LS P500

Parametry techniczne danej maszyny pakującej stanowią istotne informacje dla każdego przedsiębiorcy, który między innymi na ich podstawie podejmuje bardzo często decyzję o zakupie konkretnego urządzenia. Jedną z najważniejszych kwestii jest prędkość pakowania, ponieważ wpływa ona bezpośrednio na wydajność produkcji. Pionowa maszyna pakująca serii LS P500 jest w stanie zapakować maksymalnie 20 worków w ciągu minuty - należy oczywiście mieć na uwadze, że wartość ta będzie zmienna w przypadku pakowania różnych rodzajów produktów oraz dozowania ich różnej ilości. Przy użyciu tego modelu urządzania można formować worki w rozmiarach wynoszących od 200mm szerokości x 100mm długości do 550mm szerokości x 950mm długości. Jaka jest natomiast wielkość i waga samego urządzenia? Pionowa maszyna pakująca serii LS P500 waży 1450 kg, a jej rozmiary to: szerokość 1800mm z wysokość 2400mm x głębokość 2000mm. Więcej informacji dotyczących parametrów technicznych oraz wyposażenia standardowego i dodatkowego urządzenia znajdą Państwo wchodząc w naszą ofertę.

Atuty pionowych maszyn pakujących LS P500

Korzystanie z pionowej maszyny pakującej serii LS P500 niesie wiele zalet dla samej produkcji i organizacji pracy w firmie. Używanie jej w przemyśle ciężkim zapewnia przede wszystkim zwiększoną wydajność całej produkcji, za co odpowiada między innymi zastosowanie przez nas bezszczotkowych serwomotorów. Myśląc o Państwa wygodzie i łatwości zarządzania pracą, odbywa się ona z panelu operatora z ekranem dotykowym. Dodatkowo, maszyna pakująca serii LS P500 została wyposażona w profesjonalny i innowacyjny system zarządzania, który na bieżąco kontroluje cały przebieg pracy. Rozbudowany system autodiagnostyki odpowiada natomiast za wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu urządzenia. Warto także wspomnieć, że wszystkie elementy dozownika i maszyny są bardzo łatwe do wyczyszczenia. Liczne walory maszyny pakującej serii LS P500 przekładają się na zwiększenie wydajności produkcji, zminimalizowanie ryzyka wystąpienia przestoju w pracy oraz łatwość obsługi urządzenia.

Podobne maszyny pakujące

W ofercie polskiego producenta maszyn pakujących LS Tech znajdują się również podobnie działające urządzenia, które cechują się identycznymi możliwymi zastosowaniami oraz zaletami. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim parametrami technicznymi (zakresem szerokości folii, gabarytami, mocą zainstalowania, itp.). Są to pionowe maszyny pakujące serii LS P400 oraz pionowe maszyny pakujące serii LS P300. Po więcej informacji na ich temat odsyłamy Państwa bezpośrednio do tych produktów, gdzie zapoznają się Państwo ze szczegółami na ich temat.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły