Profesjonalne maszyny pakujące - na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(2)

Maszyny pakujące - wybierz optymalne rozwiązanie

Automatyzacja jest współcześnie wdrażana na każdym etapie produkcji, znacząco obniżając jej koszty i jednocześnie maksymalnie zwiększając jej wydajność. Na całą produkcję określonych towarów składa się nie tylko ich wykonywanie, ale również odpowiednie pakowanie zapewniające bezpieczeństwo produktom oraz wygodne ich porcjowanie. Przed zdecydowaniem się na zakup wybranej maszyny pakującej warto zapoznać się z różnymi możliwościami, parametrami poszczególnych urządzeń, ich przeznaczeniem oraz zaletami. Na asortyment firmy LS Tech składają się maszyny pakujące i inne urządzenia stosowane w branży spożywczej oraz w przemyśle ciężkim. Poniżej znajdą Państwo przegląd rozmaitych maszyn przeznaczonych do pakowania zarówno produktów sypkich, jak i tych płynnych oraz półpłynnych.

Maszyny pakujące stosowane w branży spożywczej

Mamy do zaproponowania Państwu wysokiej klasy maszyny pakujące wykorzystywane w branży spożywczej do umieszczania w uformowanych wcześniej opakowaniach produktów sypkich, płynnych i półpłynnych. Specjalnie z myślą o towarach sypkich (jak np. sól czy kapusta kiszona) stworzyliśmy pionowe maszyny pakujące INOX. Możemy tutaj wyróżnić podane modele: LS P200 INOX, LS P300 INOX oraz LS P500 INOX. Ich średnia wydajność pakowania wynosi maksymalnie 20 worków na jedną minutę - o tej kwestii decydują rodzaj i wielkość porcji danego produktu. Do pakowania produktów płynnych (jak np. soki owocowe) i półpłynnych (m.in. kefir, miód czy śmietana) służy natomiast automat pakujący do kubków KL-1/3, który pozwala na napełnienie towarem i zamknięcie od 600 do 1800 kubków na godzinę.

Maszyny pakujące wykorzystywane w przemyśle ciężkim

Na naszą ofertę pionowych maszyn pakujących stosowanych w przemyśle ciężkim składają się podane modele: LS P300, LS P400 oraz LS P500. Wykorzystuje się je do pakowania różnego rodzaju produktów sypkich, najczęściej są to: materiały budowlane, pellet, ekogroszek, kamienie dekoracyjne oraz ziemia i kora ogrodowa. Wydajność tych urządzeń wygląda identycznie jak w przypadku pionowych maszyn pakujących INOX - maksymalnie 20 worków na minutę (na tę wartość wpływa dany produkt wraz z jego porcją).

Atuty pionowych maszyn pakujących

Wszystkie pionowe maszyny pakujące od LS Tech charakteryzują się podobnymi atutami, opierając się na zbliżonym schemacie działania i możliwościach. Przy zakupie urządzenia w celu zoptymalizowania czasu produkcji kluczowa jest jego wydajność, dlatego też oferujemy maszyny wyróżniające się dużą prędkością. Stawiamy przy tym na łatwość i intuicyjność obsługi odbywającej się z poziomu przystosowanego do oczekiwań naszych Klientów panelu dotykowego. Oferowane przez nas maszyny pakujące posiadają rozbudowany system autodiagnostyki, który służy informowaniu o nieprawidłowej pracy urządzenia przez nie same. Kolejną zaletą naszych maszyn jest fakt, że łatwo można czyścić wszystkie ich elementy. Warto również wiedzieć, że świadczymy usługi serwisowe wyprodukowanych przez nas sprzętów. Jako że jesteśmy ich producentem, posiadamy na miejscu dużą ilość części zamiennych - jesteśmy zatem w stanie zagwarantować możliwie jak najszybszy czas realizacji zlecenia.

Możliwości pionowych maszyn pakujących

Produkowane przez nas pionowe maszyny pakujące są w stanie pracować z rozmaitymi produktami i dozować ich różne porcje do worków o dowolnych gabarytach. Wszystkie nasze urządzenia mają możliwość konfiguracji z różnymi zespołami dozowania - nie tylko tych wykonanych przez firmę LS Tech. W praktyce pozwala to na pakowanie różnorodnych produktów przy użyciu wyłącznie jednej maszyny pakującej. Worki o wybranych formatach można natomiast wykonywać za sprawą wymiennych zespołów formowania worka. Przechodzenie z jednego do drugiego gabarytu opakowania jest bardzo proste i szybkie w realizacji.

Automat pakujący do kubków - co warto wiedzieć?

Pośród wymienionych powyżej maszyn pakujących zupełnie innym typem urządzenia jest automat pakujący do kubków KL-1/3. Mimo że działa on na nieco innej zasadzie, to wysoka jakość sprzętu i jego poszczególnych elementów jest niezmienna. Automat wykonywany jest przez nas ze stali nierdzewnej, a obsługa urządzenia ma miejsce z poziomu intuicyjnego ekranu dotykowego PLC. Dużym atutem omawianej maszyny jest możliwość jej dostosowania do rozmiarów kubka. Więcej informacji na temat tego urządzenia oraz innych maszyn pakujących znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce pod nazwą "Produkty". W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań zapraszamy również do kontaktu z nami.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły