Zespoły dozowania w procesie produkcji

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(2)

Rola zespołów dozowania

Zespoły dozowania to bardzo ważne urządzenia w każdym procesie produkcji - niezależnie od branży, z jaką mamy do czynienia. Najprościej rzecz ujmując, zespoły dozowania możemy określić jako zintegrowane układy, które służą do precyzyjnego i dokładnego porcjowania różnych produktów. Następnie są one umieszczane w gotowych już opakowaniach, które są wykonywane przez profesjonalne maszyny pakujące od LS Tech. Dawkowanie towarów jest bardzo ważnym etapem produkcji, w którym szczególnie istotnymi kwestiami są precyzja i staranność, ponieważ w sprzedaży nie powinny się znaleźć zbyt małe ani zbyt duże porcje produktów. Polski producent maszyn do pakowania LS Tech oferuje dozowniki wagowe, ślimakowe i objętościowe dedykowane przemysłowi ciężkiemu oraz dozowniki wagowe, karuzelowe i kapusty przeznaczone do współpracy z produktami należącymi do branży spożywczej. Czym wyróżniają się zestawy dozowania od LS Tech i dlaczego warto wdrożyć je do własnej produkcji?

Zastosowania zespołów dozowania od LS Tech

Zespoły dozowania od LS Tech dzielą się przede wszystkim na urządzenia wykorzystywane w dwóch różnych branżach. Tak jak wspomnieliśmy już we wstępie, dozowniki wagowe, ślimakowe i objętościowe znajdują szerokie zastosowania w przemyśle ciężkim. Wśród najczęściej dawkowanych przy ich użyciu towarów można wskazać: sypkie materiały budowlane, ekogroszek, korę i ziemię ogrodową, pellet, kamień dekoracyjny oraz inne produkty przeznaczone do pakowania w foliowe worki. Z kolei zespoły dozowania w wykonaniu INOX, czyli dozowniki wagowe, karuzelowe i kapusty, zostały zadedykowane branży spożywczej, a konkretniej porcjowaniu i umieszczaniu sypkich produktów spożywczych (i nie tylko) w foliowych opakowaniach. Przykładowymi grupami towarów, które mogą współpracować z omawianymi zespołami dozowania INOX od LS Tech, są: karmy dla zwierząt, sól przemysłowa i spożywcza, kapusta i ogórki kiszone, nawozy, środki czystości i proszki do prania oraz inne sypkie produkty spożywcze bądź agresywnie chemiczne możliwe do zapakowania w workach.

Precyzja i dokładność dozowania

Ze względu na zastosowania zespołów dozowania i rolę, jaką pełnią w procesie produkcji, niezwykle ważne jest ich precyzyjne i dokładne działanie. Dzieje się tak, ponieważ nadmierne wykorzystanie surowców i tworzenie zbyt dużych porcji określonych towarów naraża przedsiębiorcę na ogromne straty finansowe. Z kolei niewystarczające porcje produktów, które są mniejsze od podawanych przez producenta, skutkują niezadowoleniem klientów i czasami również reklamacjami z ich strony. Jak wiadomo, one także wiążą się ze stratami finansowymi dla firmy. W tym wypadku możemy nawet mówić o ryzyku utraty zaufania wśród klientów oraz renomy producenta na rynku. Wdrożenie do produkcji zestawów dozowania od LS Tech daje Państwu wysoką gwarancję precyzji dozowania porcji określonych produktów i dokładności podczas umieszczania ich w gotowych już opakowaniach.

Optymalizacja czasu i kosztów produkcji

Podstawowymi czynnikami decydującymi o automatyzacji określonych etapów procesu produkcji są obniżenie ich kosztów oraz zwiększenie wydajności. Zespoły dozowania od LS Tech z całą pewnością są w stanie o wiele szybciej i jednocześnie dokładniej dawkować ustalone z góry porcje towarów oraz umieszczać je w gotowych opakowaniach, niż miałoby to miejsce w przypadku pracy ludzkich rąk. Zespoły dozowania zarówno te wykorzystywane w przemyśle ciężkim, jak i te dedykowane współpracy z produktami należącymi do branży spożywczej są w stanie zapakować aż do 20 worków na jedną minutę. Sprawna praca maszyn i mniejsze zapotrzebowanie na zatrudnianie pracowników do tego etapu produkcji przekładają się również na obniżenie kosztów. Ponadto, precyzyjne dozowanie towarów sprawia, że zredukowane są do minimum ludzkie błędy oraz marnotrawstwo surowców, które są związane z dużymi stratami finansowymi dla przedsiębiorstwa. Wdrożenie zespołów dozowania od LS Tech do firmy przedkłada się zatem znacząco na optymalizację czasu i kosztów produkcji.

Charakterystyka zespołów dozowania od LS Tech

Czym wyróżniają się na rynku zestawy dozowania od LS Tech? Niezależnie od modelu, na jaki zdecyduje się klient, może on liczyć na wysoką wydajność pakowania oraz ogromną elastyczność zastosowania (jeden zestaw może współpracować z wieloma rodzajami produktów). Ponadto całość jest opracowana i budowana w taki sposób, aby obsługa urządzeń, czyszczenie poszczególnych ich elementów oraz ewentualne czynności serwisowe przebiegały prosto i sprawnie. Każdy dozownik od LS Tech jest wyposażony w dedykowany podest roboczy, który jest dostosowany do potrzeb danego zakładu. Elementy systemów dozowania, które mają bezpośredni kontakt z produktem, są wykonane z odpowiednich i w pełni bezpiecznych dla towarów materiałów. W przypadku dozowników wagowych, ślimakowych i objętościowych wykorzystywanych w przemyśle ciężkim jest to stal nierdzewna AISI304, z kolei w zestawach dozowania INOX współpracujących z sypkimi produktami spożywczymi i agresywnie chemicznymi wykorzystano stal kwasoodporną AISI316. Wszystkie urządzenia od LS Tech są wykonywane z samych wysokiej jakości materiałów, a każdy etap ich wytwarzania jest poddawany starannej kontroli, dzięki czemu możemy świadczyć możliwie jak najwyższą jakość naszych usług.

Współpraca z maszynami pakującymi

Cechą charakterystyczną wszystkich zespołów dozowania jest to, że są dedykowane współpracy z maszynami pakującymi. W przypadku dozowników od LS Tech zapewniamy możliwość ich konfiguracji z dowolnymi maszynami pakującymi - również tymi pochodzącymi od innych producentów. Za tę kwestię odpowiada własny układ elektryczny ze sterownikiem PLC obecny w każdym dozowniku. Jeśli natomiast są Państwo zainteresowani maszynami pakującymi od LS Tech, to z dozownikami wagowymi, objętościowymi i ślimakowymi (przemysł chemiczny) mogą współpracować pionowe maszyny pakujące LS P500, LS P400 i LS P300. Jeśli natomiast mowa o dozownikach wagowych, karuzelowych i kapusty (branża spożywcza), to współpracy z nimi są dedykowane pionowe maszyny pakujące LS P500 INOX, LS P300 INOX i LS P200 INOX. Więcej informacji na ich temat znajdą Państwo w naszej ofercie. Jednakże, wybór określonej maszyny do pakowania zależy wyłącznie od Państwa preferencji i oczekiwań, ponieważ zespoły dozowania od LS Tech mogą współpracować z dowolnymi urządzeniami.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Dozowanie do kubków Zobacz produkt
Dozowanie do kubków
Dozownik KL-1, KL-2 i KL-4
Zestawy dozowania INOX Zobacz produkt
Zestawy dozowania INOX
Dozownik wagowy, karuzelowy i kapusty
Dozowanie do słoików i butelek Zobacz produkt
Dozowanie do słoików i butelek
Dozownik tłokowy i DWS-4
Systemy transportowe Zobacz produkt
Systemy transportowe
Przenośnik taśmowy, ślimakowy, winda transportowa
Zespoły dozowania Zobacz produkt
Zespoły dozowania
Dozownik wagowy, ślimakowy i objętościowy

Pozostałe artykuły