Zalety i korzyści z automatycznej owijarki do palet w procesie pakowania

Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(4)

Szybkie i skuteczne zabezpieczanie ładunku

Dążenia do zwiększenia wydajności produkcji i obniżenia jej kosztów widoczne są współcześnie na każdym jej etapie. Na rynku można się spotkać z wieloma działającymi automatycznie urządzeniami, które zwiększają bezpieczeństwo w zakładzie pracy, gwarantują precyzję wykonywanych czynności i redukują marnotrawstwo surowców, a przy tym pracują o wiele sprawniej i dokładniej, niż w ogóle są w stanie ludzkie ręce. Doskonale wpisują się w to automatyczne owijarki do palet od polskiego producenta LS Tech, które są dedykowane zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju ładunku (przemysł ciężki) znajdującego się na paletach. Czym wyróżniają się te urządzenia od firmy LS Tech? Jakie zalety i korzyści niesie dla produkcji wdrożenie do procesu pakowania automatycznej owijarki do palet?

Jak działają owijarki do palet od LS Tech?

Polski producent maszyn pakujących LS Tech ma do zaproponowania automatyczne owijarki palet AWP-30 wszystkim zakładom produkcyjnym działającym w przemyśle ciężkim. Ich zasada działania jest bardzo prosta, a jednocześnie zapewnia znaczący wzrost efektywności produkcji, obniżenie jej kosztów i jednocześnie powtarzalność oraz precyzję w zabezpieczaniu ładunku znajdującego się na paletach. Profesjonalne owijarki do palet od LS Tech działają automatycznie, dzięki czemu na tym etapie pakowania udział człowieka zostaje ograniczony do minimum. Owijarki AWP-30 owijają palety rozciągliwą folią stretch bądź siatką, dzięki czemu znajdujący się na nich towar może być bezpiecznie transportowany i przechowywany. Urządzenia te mogą współpracować z paletami o różnych wymiarach (maksymalne wynoszą one 1000x1200 mm, a z kolei wysokość palety z produktem może liczyć 2200mm), dzięki czemu nie są ukierunkowane na zabezpieczanie wyłącznie jednego rodzaju ładunku. Średnia wydajność pracy automatycznej owijarki AWP-30 szacowana jest na 20 szt./h (mowa o palecie 2200 mm).

Zalety automatycznych owijarek do palet

Automatyczne owijarki do palet mają wiele zalet, które czynią je opłacalnym wyborem do wielu zakładów produkcyjnych - zwłaszcza tych, które na co dzień umieszczają na paletach dużą ilość towarów, a następnie wysyłają je dalej. Zabezpieczanie palet ręcznie nie tylko zajmuje bowiem sporo czasu, to jeszcze w przypadku wykonywania tej czynności przez ludzkie ręce związane jest z mniejszą precyzją i niską powtarzalnością oraz częstym wykorzystywaniem zbyt dużej ilości materiałów. Mając zatem na względzie te właśnie kwestie, wśród najważniejszych zalet automatycznych owijarek do palet możemy wskazać: wysoką wydajność pracy; staranność i precyzję w zabezpieczaniu palet; powtarzalność wykonywanych czynności; redukcję zużycia materiałów i brak ich marnotrawstwa; mniejsze zapotrzebowanie na pracowników obecnych przy tym etapie procesu pakowania oraz większe bezpieczeństwo pracy.

Korzyści z automatycznych owijarek do palet

Omówione wyżej zalety automatycznych owijarek do palet niosą wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Podstawowa dotyczy większych zysków i opłacalności finansowej ze względu na: wysoką wydajność pakowania i zabezpieczania palet, mniejsze zapotrzebowanie na pracowników oraz redukcję w zużyciu rozciągliwej folii stretch bądź siatki. Kolejną dużą korzyścią dla zakładu jest podniesienie standardu jakości zapakowania ładunku oraz jego bezpieczeństwa podczas magazynowania i transportowania. Ludzkie ręce nie są w stanie zachować tak dużej dokładności i powtarzalności jak nowoczesne urządzenia. Kwestia ta przekłada się również na polepszenie wizerunku firmy na rynku oraz zwiększenie zaufania wśród klientów. Jako że znajdujący się na paletach towar trafia do ich rąk, jego bezpieczne i estetyczne zapakowanie staje się niejako wizytówką producenta. W przypadku wdrożenia do zakładu automatycznej owijarki do palet właściciel firmy nie musi obawiać się o jakość i estetykę zabezpieczenia towaru. Urządzenia te bez dwóch zdań stanowią inwestycję w przyszłość przedsiębiorstwa, która zapewnia mu liczne korzyści związane z optymalizacją kosztów i czasu pracy, podniesieniem standardów pakowania oraz zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa pracowników.

Czym wyróżniają się owijarki od LS Tech?

Automatyczne owijarki palet AWP-30 cechują się łatwą i intuicyjną obsługą, która odbywa się za pośrednictwem ekranu dotykowego PLC. Zamówione urządzenie możemy przystosować do zapotrzebowania zakładu pracy klienta, jak również możemy dowolnie je skonfigurować podczas zamówienia. Automatyczne owijarki od LS Tech wyróżniają się na rynku wysoką elastycznością, ponieważ mogą współpracować z wieloma wymiarami palet oraz folią o różnych szerokościach i grubościach. Ponadto, są one przeznaczone do współpracy z dowolnymi paletyzatorami płytowymi serii LS, jak również tymi pochodzącymi od innych producentów. Owijarki palet AWP-30 zapewniają optymalne zużycie surowców, za co odpowiada system PRE STRETCH. Dużą zaletą maszyn od LS Tech jest to, że są wyposażone w system autodiagnostyki, który pozwala na szybką reakcję na ewentualne nieprawidłowości w ich pracy. Warto również wspomnieć, że automatyczne owijarki AWP-30 zapewniają pracownikom wysokie bezpieczeństwo ze względu na zastosowanie specjalnie wydzielonych stref obsługi, które są odpowiednio zabezpieczone ogrodzeniem i wyłącznikami krańcowymi. Więcej informacji na temat parametrów technicznych oraz wyposażenia standardowego i dodatkowego owijarek palet AWP-30 znajdą Państwo w szczegółach naszej oferty.

Współpraca owijarek z paletyzatorami

Tak jak wspomnieliśmy już powyżej, automatyczne owijarki palet AWP-30 zostały przystosowane do pracy z paletyzatorami - zarówno należącymi do serii LS, jak i tymi pochodzącymi od innych producentów. Daje to przedsiębiorcom szerokie możliwości odnośnie automatyzacji całego procesu układania towaru na paletach i jego odpowiedniego zabezpieczania przy użyciu folii stretch lub siatki. W ofercie polskiej firmy LS Tech znajdują się dwie wersje paletyzatorów płytowych (LS-PW 15 i LS-PW 15 S), które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim obsługiwanymi rodzajami produktów. Oba warianty paletyzatorów służą do umieszczania i odpowiedniego układania na paletach towaru znajdującego się już w workach. W następnej kolejności ładunek leżący na paletach zabezpieczany jest poprzez owijanie folią stretch bądź siatką. Jako że te dwa etapy pakowania towarów (paletyzacja i owijanie palet) następują od razu po sobie, możliwość integracji zakupionej owijarki z posiadanym już systemem paletyzacji stanowi niezwykle ważną kwestię, którą uwzględniliśmy podczas opracowywania naszych produktów.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły